פעילות המרכז

פעילות המרכז!

סיור מודרך 

מדריך של צוות האתר מגיש את סיפור חבל ימית בנימה אישית, דרך ההקמה מבראשית, הפרחת השממה, הווי החיים שנרקם שם ועד הפינוי, הויתור על הבית למען השלום והבחירה להתיישב בנגב ולהתחיל מבראשית בשנית. הביקור באתר מלווה בתמונות, מוצגים, מפות, חידות וסרט קצר המפיח חיים בזיכרונות שהיו חיים של ממש.

הביקור במרכז המבקרים אורך כשעה ורבע וכולל סיור רכוב (עם אוטובוס הקבוצה ) באחד מרחובות מושב דקל והפניית תשומת הלב להקמת המושב, הווי החיים וסיפורי אקטואליה.


 

סיור מורחב

לאחר הביקור במרכז המבקרים ובמושב דקל, נרחיב את החוויה וניסע בכביש 232 המפורסם ונחשף לשיירות המשאיות אשר מובילות תוצרת מגוונת לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום, נספר על תהליך העברת הסחורות אל תוך רצועת עזה.

נתייחס לציר פילדלפי והקמת הגדר בין מדינת ישראל ומצרים לעצירת חדירת מסננים לתחום ישראל. נמשיך ל"קירות ימית", שם נראה את השרידים האחרונים של בתי חבל ימית אשר ניצבים דוממים עד היום ומעבירים את סופו של סיפור ההתיישבות בחבל ימית, לאחר מכן ניסע ל"אנדרטת אוגדת הפלדה" שהוקמה מחדש בחבל שלום על פי התוכנית המקורית של האדריכל ישראל גודובי'ץ.נחתום את הסיור בביקור בישוב נווה שפונה מגוש קטיף ובחר להתיישב בחולות חלוצה.המדריך המלווה שחי ונושם את אזורנו מצרף אקטואליה בסיפורי המקום.

 


הפעלות וסדנאות

הפעלות וסדנאות נרקמו עבור אלה הרוצים להזדהות ולחוש את חווית העבר על כל גווניה, לקרבה להווה, להסיק מסקנות ולהחכים. 
תכנית מיוחדת משלבת המחזה על ידי צוות מרכז המבקרים ומשתפת את הצופים בתובנות שלהם לתהליכי החיים שליוו את התושבים. 
מגוון רחב של פעילות אישית מוצע בסדנה לפי בחירת המשתתף, בין אם זה בפתירת תשבץ, בפתרון כתב סתרים, פאזלים ועוד...
הסדנה נוגעת בפרט, מוסיפה תוכן וחותמת את הנושא המורחב באווירה נעימה. 
המדריכות מגישות שיחה מרגשת אודות דילמה שלפני הפינוי והמבקר מוזמן להתייחס לרחשי ליבו.
בהמשך הופכים המבקרים לפעילים בפיתרון תשבצים, חידות, פאזלים ועוד...